http://rsc.hyperlinx.cz/knihy.php
[ Archaikum.cz > Knihy ]

Knihy

Kdo mě zná tak ví, že docela rád čtu. Poslední dobou jsem to sice poněkud omezil (den bohužel není natahovací a musím stíhat i spoustu jiných věcí), ale i tak bych se rád zmínil o pár knížkách, které podle mě stojí za pozornost...

Podobně mám rád i komixy. Ať už ty zahraniční, jako je klasika v podobě X-Menů, Spidermana nebo Wolverina (nebo u nás prakticky neznámé Fathom nebo Soulfire) a mnoha dalších, nebo ty české, které kdysi vycházely v různých časopisech (současná tvorba mě nějak nezaujala).
Před pár lety se mi podařilo sehnat knihu Příchod bohů, což je sbírka povídek, které napsal Vlastislav Toman. Byla vydána pouze v roce 1966 v nakladatelství SNDK v edici KARAVANA a na základě první a poslední povídky z této knihy později vznikla komiksová série příběhů ze Žluté planety Příhody Malého boha (1973-1974) a Příchod bohů (1974-1975), které vycházely v časopise ABC (později na ně navázalo několik dalších (už pouze komixových) pokračování). Pokud tedy chceš porovnat komixy s jejich povídkovou předlohou, můžeš si je stáhnout tady:

TOPlist