http://rsc.hyperlinx.cz/ren_dhark/lexikon/rd_lexikon_g.php
[ Archaikum.cz > Ren Dhark > Lexikon > Informace o vesmíru Rena Dharka - lexikon: G ]

Informace o vesmíru Rena Dharka - lexikon: G

hledání v lexikonu:


gaan - pojmenování Worgunů pro modrý paprsek.
[S22]

Gaap - představitel spiritualistů na Hope.
[I/6]

galaktické halo - kulový útvar tvořený starými hvězdami a kulovými hvězdokupami obklopující galaxii. V případě Mláčné dráhy je průměr tohoto útvaru je asi 130'000 světelných let (40 kpc) (vlastní Galaxie má průměr zhruba 100'000 světelných let). Hmotnost tohoto systému je srovnatelná s hmotností vnitřní části Galaxie. Hmotnost Galaxie včetně galaktického hala dosahuje 400 miliard hmotností Slunce. Galaktické halo bylo převážně vytvořeno přírůstkem a slapovými rozpady satelitních systémů. Podle všeho existuje ještě mnohem rozsáhlejší halo tvořené nezářící hmotou (skrytá hmota neprojevující se zářením) o průměru přinejmenším 400'000 světelných let.

Gianti - terranský výraz pro dva a půl metru vysoké, zhruba humanoidní bytosti se žlutou kůží, dravčí hlavou, dvěma nohama a čtyřma rukama z nichž spodní pár působí zakrsle. Jejich organická (původně biomechanická) stavba zůstává neprozkoumána. Podle Manu Čobeho je možné, že se jedná o roboty. Tato teorie se zdá být v roce 2057 potvrzena.
29. května 2051 přepadnou Gianti Zemi a její koloniální planety a do 2. června si svým mentálním vlivem zotročí všechny lidi. Několik milionů Terranců zavlečou na jiné planety. Hlavním z těchto světů je Robon.
Gianti sami sebe označují jako Strážce vesmíru a neovlivněné lidi kolem Rena Dharka jako Zatracence.
V červnu 2052 stáhne CAL kontrolující Gianty všechny své invazní jednotky a uzavře s Renem Dharkem příměří.
V lednu 2053 se ukáže, že v případě Giantů, kteří přepadli Zemi se jedná o upravené Strážce vesmíru, kteří byli ovládnuti CALem. Jejich úkolem bylo vytvořit národ, který by byl odolný vůči kolísání záření galaktického magnetického pole. Roboni představují jen částečný úspěch tohoto experimentu.
[I/3], [I/4], [I/5]

GINOK - experimentální loď činkovitého tvaru postavená loděnicemi Oregon. V červnu 2056 musí při zkušebním letu pod velením majora P. A. Carusa [poznámka: v původní sérii lodi velí Frederic Huxley ] nouzově přistát na Mira Ceti II. Díky sabotáži je loď zničena; zadní kouli zachrání opravárenská loď JAPETUS.
[I/10]

Ginok - planeta na periferii Mléčné dráhy, kterou použili Nogkové při své spánkové periodě jako mezizastávku při svém prvním exodu na Nogk II.
[I/5]

gringer - zbraň Tajemných řízená přes spojovou centrálu POINT OF. Vytváří konstantní neutrální rušící pole o průměru 7.2 světelného roku, ze kterého senzory a optické přístroje získají pouze silně zkreslené údaje. Působí v normálním prostoru i hyperprostoru. Systém byl poprvé nasazen v červnu 2057, když byla POINT OF po návratu Erronu-3 napadena loděmi Telů. O viditelnost přes pole gringeru se bifer efekt.
[I/14]

nahoru nahoru

Tento soubor byl naposledy změněn dne 31.5.2008 v 23:02:15
rsc@email.cz © rsc 2000 - 2024

TOPlist