http://rsc.hyperlinx.cz/ren_dhark/lexikon/rd_lexikon_h.php
[ Archaikum.cz > Ren Dhark > Lexikon > Informace o vesmíru Rena Dharka - lexikon: H ]

Informace o vesmíru Rena Dharka - lexikon: H

hledání v lexikonu:


Huxley, Frederic - plukovník, jeden u nejlepších absolventů Akademie Kallisto a bývalý velitel školního křižníku KALLISTO. Hubený, šedovlasý, ostře řezané rysy, šedé oči. V kritických situacích ledově chladný.
Huxley disponuje nekontrolovatelným darem, který mu ojediněle a ve velkých odstupech umožňuje vidět do skutečné budoucnosti.
Od roku 2050 je velitelem FO I.
V roce 2052 naváže přátelské vztahy s Nogky, zvláště pak s Charauou. V červenci 2052 se stává členem rady Nogků. Posádka jeho lodi FO I je v budoucnu s Nogky rovnoprávná. Huxley navíc dostane implantát, který mu bez externího translátoru umožňuje dokonalé dorozumění s Nogky.
Od června do září 2056 má Huxley velení křižníku planetární třídy WEGA II.
V červnu převezme Huxley ochranný doprovod akce Andromeda.
V létě 2057 dostane od Charauy jako osobní dar elipsoidickou loď CHARR.
V červenci 2057 Huxley přebírá velení S-křižníku C-550. Jeho svaz je napaden stanicí Graků a téměř zničen.
V říjnu 2057 Huxley objeví novou generaci Nogků.
[I/4], [I/5], [I/9], [I/13], [I/14], [I/15]

Huxley, Jorgan - otec Frederica Huxleye. Archeolog, v roce 2010 zavražděn v Jižní Africe vykradači hrobů.
[II/21]

hvězdné sání - nadsvětelný pohon Tajemných pro prstencovou loď a Blesky. Loď díky němu může překročit rychlost světla, aniž by opustila normální kontinuum. Let s hvězdným sáním je možný jen se zapnutým intervalovým polem.
[I/2]+

hy-kon (zkratka pro hyper-kontinuum) - zbraň Tajemných, která zahalí chráněné předměty do energetického pole, které je přesune do hyperprostoru. Důsledkem je, že se zabije vše živé. Zda se takto přesunuté objekty opět materializují na jiném místě, není známo.
Modulované pole využívající Hy-kon může být použito pro průchod do jiného univerza.
Hy-kon vyvinuli roku 1004 Margun a Sola a úspěšně ho nasadili jako obranu Hvězdného mostu. V květnu 2057 odpovídá Ren Dhark za to, že počítače Hvězdného mostu přesunou do hyperprostoru 18'000 lodí Telů.
Hy-kon je pouze na POINT OF a novějších prstencových lodích, protože starší ho nezvládají kvůli vysoké spotřebě energie.
[I/12], [I/13], [II/23]

hy-plastit (hyperplastit). Zdokonalení původního plastitu. Oproti předchůdci je stabilní a s desetinásobnou brizancí.
[S13]

hyfa - viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Hyfa
[I/7]

hyperbomba - nepřesné označení pro experimentální výbušné těleso Telů mající ničivý účinek na celou planetu, čehož byla v květnu 2059 svědkem posádka lodi DRAKHON. Pokus rebelů zničit hyperbombou Zemi skončí nezdarem.
[II/20]

hyperdiamanty - označení pro černé uhlí, které se při sérii testů POINT OF v roce 2054 přemění při překročení rychlosti světla v diamanty. Substance vysílá hyperzáření, které v okruhu několika málo metrů zvyšuje teplotu termálních zdrojů o 300°C.
[I/9]

hyperpočítač - označené pro palubní mozek S-křižníků, který může být ovládán myšlenkovým řízením, hlasem a nebo vstupem z klávesnice. Nejedlý se ale o Checkmaster POINT OF.
[II/20]

hyperprostor - označení pro nad nebo mezikontinuum, do něhož je vloženo naše univerzum. Dimenze hyperprostoru je neznámá. Důsledkem toho, že v hyperprostoru neexistuje čas a vzdálenost je to, že transice hyperprostorem trvá nulový čas.

hypo-ionty - viz as-onen

nahoru nahoru

Tento soubor byl naposledy změněn dne 31.5.2008 v 23:02:16
rsc@email.cz © rsc 2000 - 2024

TOPlist