http://rsc.hyperlinx.cz/ren_dhark/lexikon/rd_lexikon_i.php
[ Archaikum.cz > Ren Dhark > Lexikon > Informace o vesmíru Rena Dharka - lexikon: I ]

Informace o vesmíru Rena Dharka - lexikon: I

hledání v lexikonu:


INSTANZ - kontrolní biokomponenta (mozek vyňatý z těla) Erronu-2. Dává příkazy Strážcům, pravděpodobně ale není samostatný. Vonnockovo soustavné tvrzení, že za života šlo o vysoce postaveného Tajemného zůstává neprokázané.
V květnu 2059 se Simon na ARKAN-12 rovněž setkává s INSTANZ. Tyto velitelské jednotky jsou tedy zřejmě umístěny na všech velkých základnách Tajemných.
[S9], [II/19]

intervalové pole - také interval, intervalum. Ochranné pole Tajemných pro kosmické lodě a pozemní základny. Interval tvoří jakýsi meziprostor, který mimo jiné umožňuje průchod pevnou látkou. Vztahuje se to i na téměř všechny obvyklé energetické zbraňové systémy. Výjimkou je tlakový paprsek a obdobné druhy energie.
Intervalové pole absolutně blokuje transice, takže loď může skočit jen s vypnutým intervalem. Optické pozorování vně interval je umožněno takzvaným dráždivým paprskem.
POINT OF má dvojité intervalové pole kulovitého tvaru o průměru 3'000 m. Obě koule sebou jednou pětinou pronikají. V centru, kde je díky tomu intervalové pole obzvláště silné se nachází POINT OF.
Blesky obaluje intervalové pole ve vzdálenosti zhruba 40 cm.
Zbraň Worgunů Mix-4 je jediným známým stoprocentně účinným prostředkem proti intervalovému poli.
[I/2]+

invaze Giantů - vedle objevu dědictví Tajemných jde o nejdůležitější událost v dějinách lidstva.
Od června 2051 do června 2052 si jsou Solární systém i téměř všechny terranské kolonie podmaněny Gianty. Díky použití letargizujícího záření jsou všichni lidé až na malé výjimky přeměněni na příjemce rozkazů bez vlastní vůle, kteří pracují pro invazory. Několik milionů lidí je zavlečeno na cizí planety, kde jsou podrobeni genetickým experimentům (viz CAL, Roboni a Level-X-způsobilí). Invaze Giantů způsobila na Zemi nesmírné ztráty na lidských životech (odhadují se ve výši několika set milionů), infrastruktuře a stavbách. K posledně jmenovaným ztrátám patří i Akropolis, Koloseum, Eifelova vž a pyramidy v Gíze. Jednoletá ztráta paměti a rychlá zpětná přeměna a obnova pozemského obyvatelstva se postarala o pronikavý celosvětový duševní otřes, který se v následujících letech postupně zmírňoval.
[I/1] - [I/5], [S4], [S7]

nahoru nahoru

Tento soubor byl naposledy změněn dne 31.5.2008 v 23:02:17
rsc@email.cz © rsc 2000 - 2024

TOPlist