http://rsc.hyperlinx.cz/ren_dhark/lexikon/rd_lexikon_j.php
[ Archaikum.cz > Ren Dhark > Lexikon > Informace o vesmíru Rena Dharka - lexikon: J ]

Informace o vesmíru Rena Dharka - lexikon: J

hledání v lexikonu:


JAPETUS - opravárenská loď TF (průměr 400 m). Pod velením majora Rogera Crooka zachrání v červnu 2056 posádku lodi GINOK na Mira Ceti II.
[I/10]

jehlový paprsek/oheň - zbraň Tajemných. Součást standardní výzbroje POINT OF, Blesků a S-křižníků. Šíří se nadsvětelnou rychlostí. Růžově zbarvený paprsek, obvykle mění hmotu na energii. Unital je proti němu odolný jen 210 vteřin. Pravděpodobně zde hraje roli antihmota. Pojmenování worgunů pro jehlový paprsek je yaar.
[I/2]+

jett - rychlé vznášedlo. Nejvyšší letová hladina 13'000 m. S plným plazmovým zásobníkem je dolet 3'500 až 3'800 km.
[I/9]+

Jimmy - psí robot vypadající jako skotský teriér, kterého si kolem roku 2050 zkonstruoval Chris Shanton. Stroj je vybaven suprasensorem. V tlamě má umístěn paralyzátor a v tlapách kulovitá kola. Rozumí mluvené řeči a je vybaven mnoha přídavnými zařízeními. Do určité míry je schopen se sám naprogramovat.
Přezdívka Briketa na nohách souvisí s jeho černou srstí.
Na základě neznámé vady součástky si opětovně vytváří subprogramy, díky nimž jedná prakticky samostatně. Je nejasné, jestli je stále ještě robot, nebo pravá umělá inteligence (Turingův stroj).
V květnu 2057 po ostřelování robotem Telů neregulerně reaguje a je těžce poškozen Josem Aachtenem van Haagem. Chris Shanton poté rekonstruuje programový mozek robota, mimo jiné přitom použije stavební komponenty Telů.
Od února 2058 se Jimmy připojí k Robertu Saamovi, Shantona však stále akceptuje jako »páníčka«.
[I/5], [I/12], [II/3]

nahoru nahoru

Tento soubor byl naposledy změněn dne 31.5.2008 v 23:02:19
rsc@email.cz © rsc 2000 - 2024

TOPlist